Tablica rejestracyjna GDAVW46
Województwo pomorskie
Powiat Gdańsk (powiat - Pruszcz Gdański)
Pojazd: SCHMITZ SCS 24 35.0T

Oceń kierowcę

400
475

Komentarze

GDA VW46 2016-12-22 23:58:47

Kolejny zakompleksiony szatan z osobówki z kamerką. Wrzuć na luz kolego. Nikt nie zajechał Ci przecież nagle drogi, wystarczyło odrobinę zrozumienia i zdjąć nogę z gazu, wcale nawet nie musiałeś hamować. i o co niby w takim razie to całe halo... ale przecież masz szybki samochód i musisz być pierwszy... żałosne :(
Oceń komentarz:
+
23
-
GDA VW46 2016-12-23 15:55:39

@ Jarek: Nie bronię się, bo nie mam czego bronić - nie złamałem żadnego przepisu, nic złego nie zrobiłem i wiem, że nic lepszego na moim miejscu w mojej sytuacji ktoś inny by nie wymyślił. Zresztą co ma do mnie dotrzeć? Że ktoś z ciężarówki, kto nie myśli na drodze i łamie przepisy jest OK, a cała ta sytuacja to moja wina? Hahaha, rzeczywiście nie ma sensu więcej się wypowiadać, bo to tak samo jałowa gadka, jak o jeździe na suwak - pewnie też jesteś w tej grupie, co sądzi, że jazda na suwak spowalnia ruch i wydłuża korki. Dobra, szkoda tu więcej mojego czasu i nie będę pisał więcej, więc Ty też nie pisz, chyba, że jesteś zawziętą osobą, do której zawsze należy ostatnie słowo.
Oceń komentarz:
+
16
-
GDA VW46 2016-12-23 14:50:14

Skoro jesteś taki niewinny to czemu uporczywie się bronisz, a poza tym idź z filmem na policję i oni ci dadzą odpowiedź, która wreszcie może do ciebie dotrze. Nie odpowiadaj więcej bo z twojej strony robi się to nudne.
Oceń komentarz:
+
22
-
GDA VW46 2016-12-23 13:25:31

@ Jarek - no nie, każdy nowy komentarz (pochodzący pewnie od tej samej osoby, a pod różnymi nickami) po prostu schodzi coraz na coraz to niższy poziom. Owszem, jest takie powiedzenie, ale jest chyba najdurniejsze, jakie słyszałem i wymyślone przez ludzi, którzy nie potrafią przyznać się do swojej winy, tylko uparcie chcą w to wrobić niewinnego. Będąc niewinnym, spróbuj się wybronić w sądzie, nie mówiąc nic, mądralo. Zauważ, że mój wpis był na początku tylko jeden i to właśnie Ty lub ktoś inny zaczął tłumaczyć kierowcę ciężarówki lub siebie, co spowodowało moje odpowiedzi, to chyba normalne. Czyli idąc Twoim tokiem rozumowania komentarze broniące kierowcę ciężarówki świadczą o tym, że był winny, bo zaczęto go/zaczął się tłumaczyć. To Ty się pogrążasz swoją logiką...trochę rozumu na święta życzę. Pozdrawiam.
Oceń komentarz:
+
28
-
GDA VW46 2016-12-23 12:05:25

@1234hakelbery Jest takie powiedzenie "winny się zawsze tłumaczy" i czym więcej zrobisz swoich wpisów tym bardziej się pogrążysz.
Oceń komentarz:
+
26
-
GDA VW46 2016-12-23 11:32:52

"szatan" - ooo, jak religijnie się nam tu zrobiło :-) "zakompleksiony" ???. Gdy ktoś już taki pisze, to znaczy, że brakuje mu argumentów. Co rozumiesz pod pojęciem "nagle"? Czy zmuszenie do nagłej zmiany prędkości, co jest jednoznacznie opisane w przepisach, nie jest wymuszeniem? Dla mnie i zapewne dla każdego sądu byłoby to nagłe zajechanie. Gdyby wystarczyło zdjęcie nogi z gazu, to dla mnie jest to OK - wiele razy taką sytuację miałem i wielkiego halo z tego nie robiłem. "wcale nie musiałeś hamować" - no tak, bo Ty tam byłeś i to widziałeś. Tak samo jak tutaj nikt nikomu nie zajechał drogi:


Fajnie komentuje się siedząc przed monitorem. Kamerka oddala i w rzeczywistości wyglądało to groźniej. I żałosne jest jedyne to, że znajdują się ludzie, którzy popierają wyczyn kierowcy ciężarówki - ludzie, ogarnijcie się i pomagajmy sobie na drodze, a nie utrudniajmy. Gdybym był chamem, zjechałbym przed niego i przyhamował, jak to widziałem na wielu filmach z dróg na YT. Ale ja nie bawię się w nauczyciela - od tego są odpowiednie służby. Muszę być pierwszy na drodze? To sobie zobacz sytuację z tego samego dnia kilkanaście minut wcześniej:

Oceń komentarz:
+
26
-
GDA VW46 2016-12-22 21:34:32

Żałosny typ z osobówki sam sobie plusuje swoje wypowiedzi aby poprawić sobie samoocenę i myśli, że przez to się wybieli.
Oceń komentarz:
+
24
-
GDA VW46 2016-12-22 21:49:02

Kolejny troll się trafił. No ciekawe, jakim cudem plusuje, skoro można oddać maksymalnie jedną ocenę dziennie na komentarz. Wytłumacz mi to geniuszu.
Oceń komentarz:
+
25
-
GDA VW46 2016-12-16 22:48:00

Do Darek: cóż za mądry komentarz. W życiu by mi do głowy nie przyszło, że ktoś tak idiotycznie może odpowiedzieć na mojego posta, ale jednak się postarałeś. Poczytaj sobie najpierw w KRD o manewrze wyprzedzania, a potem się wypowiadaj. Mogę Ci tu przytoczyć tylko to:
1. Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:
a) ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;
b) kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania;

Odpowiedz sobie, czy kierowca ciężarówki spełnił te 2 punkty podejmując swój manewr. Jakby mi zajechał, gdybym był na wysokości busa, to bym teraz nie miał auta. I tak - pisałem SMSa, sprawdzałem mapy w nawigacji, wymieniałem żarówkę od podświetlenia kokpitu, grzebiąc jednocześnie w schowku - bo to przecież normalne dla Ciebie, żeby podczas jazdy robić takie rzeczy, skoro mi zarzucasz pisanie SMSa.
Po prostu nie rozumiem ludzi, którzy nie poczekają chwilę przepuszczając szybciej jadące auta lewym pasem i nie zaczną manewru chwilę później, tak, żeby zrobić to bezpiecznie (za mną wtedy nikt nie jechał lewym pasem). Jadąc na tym filmie 140 km/h wbija się przede mnie ciężarówka jadąca 80 km/h, więc nie wmawiaj mi, że jej kierowca zrobił wszystko OK.
I o mnie się nie martw - zobacz sobie inne moje filmiki na YT, jaki to ze mnie drogowy zabijaka.
Oceń komentarz:
+
48
-
GDA VW46 2016-12-22 10:43:41

Jeszcze dla porównania film, na którym nagrywający naprawdę ostro przegiął jadąc tak szybko we mgle, bo tu kierowca ciężarówki miał prawo go nie zauważyć...
Oceń komentarz:
+
28
-
GDA VW46 2016-12-22 10:30:12

Do komentującego niżej:
Haha, policjanta zapytać? A którego? Jak wielu jest przekonanych, że wyprzedzanie prawym pasem na autostradzie czy ekspresówce jest wykroczeniem...
Co do przydługich wywodów - fora internetowe po to właśnie są, żeby się wygadać i cieszę się, że przynajmniej da się jakoś to zrobić bez bluzgów i wyzwisk. A wrzuciłem komentarz z filmem tylko po to, że może kiedyś kierowca z tego filmu zobaczy, co niebezpiecznego zrobił i już tak nie będzie robił. Jak sobie przypominam początki mojej jazdy 14 lat temu, to gdy ktoś mnie słusznie strąbił lub zwrócił uwagę, więcej tego błędu nie popełniałem.
Pozdrawiam i Wesołych Świąt.
Oceń komentarz:
+
29
-
GDA VW46 2016-12-22 07:18:55

Zapytaj się policjanta co oznacza opóźniona reakcja....też mam gdzieś twoje przydługie wywody. Księżniczka musiała nieco zwolnić i robisz aferę....a masz ból du@y to wyślij materiał na policję a nie płaczesz w necie.
Oceń komentarz:
+
26
-
GDA VW46 2016-12-21 11:41:34

A poza tym, skoro Ty masz gdzieś inne moje filmy, które coś wnoszą do dyskusji, to ja mam gdzieś Twoje wywody, które nie wnoszą nic, bo są tylko gadką bez sensu. Jak ktoś mi zwróci na coś uwagę i rzeczywiście poprze to jakimiś sensownymi argumentami i/lub przepisami, to przyznaję rację. W tym przypadku żadnej Twojej racji w Twoich wywodach nie widzę.
Oceń komentarz:
+
39
-
GDA VW46 2016-12-21 11:36:48

Do komentującego niżej:
zamiast pouczać innych, którzy są bardzo dobrze pouczeni (być może nawet lepiej od Ciebie - chociaż Cię nie znam), Panie "zdolność przewidywania". Czytając Twoje wypowiedzi nie chciałbym nigdy za Tobą jechać na drodze, bo gdyby ktoś jadący przed Tobą prawym pasem inny kierujący włączył kierunkowskaz z zamiarem zmiany pasa, albo zbliżył się tylko do linii rozdzielającej pasy, to Ty byś "przewidująco" i "zapobiegawczo" wcisnął hamulec do oporu i spowodował jeszcze większe zagrożenie, niż ten inny kierujący. Jak tak dalej będziesz wszystko przewidywał, to życzę powodzenia.
PS. Na Twoim miejscu mając zielone światło na skrzyżowaniu zatrzymałbym się jednak przed wjazdem na to skrzyżowanie i upewniłbym się, że jakiś idiota nie przejeżdża na czerwonym, bo to powszechne, więc trzeba mieć ograniczone zaufanie nawet na zielonym.
Oceń komentarz:
+
43
-
GDA VW46 2016-12-21 09:28:04

Zamiast pisać poematy, przestań dłubać palcem w nosie panie (nie)dostosowujący się do warunków panujących na drodze, panie dynamiczne hamowanie, panie kraksa...a poza tym mam gdzieś twoje filmy....może kiedyś nauczysz się co to jest zdolność przewidywania sytuacji na drodze oraz zasada organicznego zaufania, ówczas twoje reakcje może będą mniej spóźnione.
Oceń komentarz:
+
57
-
GDA VW46 2016-12-19 09:01:59

Dodam jeszcze, że kierowca busa na prawym pasie widząc, co ten z ciężarówki odpi#%$@la, sam zaczął hamować, bo się bał, że zaraz będzie kraksa, więc jakoś on potrafił ocenić sytuację patrząc w lusterko, a kierowca ciężarówki nie, za co go właśnie potępiam.
Oceń komentarz:
+
51
-
GDA VW46 2016-12-19 08:54:55

Nie, no nie, normalnie ręce opadają. Kierowca ciężarówki wymusił pierwszeństwo, co jest czarne na białym, a tutaj próbujesz go wybielić i wmawiać, że jest inaczej. Albo jesteś tym kierowcą, albo jego kolegą, bo inaczej nie da się tego zrozumieć. Co Ty mi tu piszesz o jakiejś spóźnionej reakcji albo "zabawach w nauczyciela", jak po prostu trzeba było się ratować przed kolizją / wypadkiem. Mamy tu ewidentne wymuszenie - zapewne wiesz, jaka jest definicja tego:
Wymuszenie pierwszeństwa innemu pojazdowi wystąpi wówczas, kiedy
zmusimy kierującego tym pojazdem do:
− zmiany kierunku ruchu,
− zmiany pasa ruchu,
− istotnej zmiany prędkości.
No ale dla Ciebie zmiana prędkości o 60 km/h nie jest istotna i piszesz jakieś pierdoły nie związane z tematem. Normalnie jakbym czytał Macierewicza albo Kaczyńskiego.
A odnośnie mojej reakcji - hamowanie rozpocząłem w 15. sekundzie filmu naciskając początkowo lekko na hamulec (żeby uniknąć poślizgu), a później stopniowo dociskałem, w miarę zbliżania do przeszkody. Jest coś takiego, jak dynamiczne hamowanie z różną siłą nacisku na pedał, ale pewnie dla Ciebie hamowanie na autostradzie odbywa się zerojedynkowo, czyli albo wcale, albo z butem w podłodze. I jak widzisz na filmie, udało mi się wyhamować, więc prędkość była dostosowana do warunków. Właściwie dostosowanie prędkości do warunków jest wtedy, jak auto nie wpada w poślizg oraz gdy jest w stanie wyhamować przed hamującym wcześniej autem, albo przeszkodą znajdującą się już na torze jazdy, a nie gdy przeszkoda nagle wpadnie przed maskę z sąsiedniego pasa, albo zza barierek, bo dla takich przypadków żadna prędkość nie jest bezpieczna. Ostatnio często są gołoledzie i jadąc 20-30 km/h jak ktoś Ci nagle wybiegnie pod maskę, czy wyjedzie z bocznej ulicy, to też nie ma szans wyhamować - wtedy też byś mi pisał o niedostosowaniu prędkości do warunków? Proszę, przestań pisać pierdoły i nie ośmieszaj się, bo jeszcze ktoś czytając Twój komentarz pomyśli, że takie zajeżdżanie drogi jest OK. Miałem już tyle sytuacji wymuszeniowych i zawsze wyhamowałem, co widać na innych moich filmach na YouTube, których zapewne nie oglądałeś. Jakoś podczas całej trasy tego dnia tylko taki jeden kretyn w ciężarówce mi się trafił. Idź lepiej siać swoje dziwne teorie na inne forum.
Oceń komentarz:
+
51
-
GDA VW46 2016-12-18 04:15:50

@Darek prawdę ci napisał, twoja reakcja na zaistniałą sytuację na drodze była opóźniona. A teraz czy to było cwaniactwo, chamstwo, z twoje strony i zabawa w nauczyciela czy faktycznie miałeś nos w komórce to już inna sprawa.
Poza tym nie dostosowujesz prędkości o istniejących warunków pogodowych, jeżeli masz problem nawet nie do zera, ale zmniejszenie prędkości z tych 140 do 80km/h. Jak nie masz a widać, że nie masz umiejętności do poruszania sie z taką prędkością po drodze to daleko nie zajedziesz.
Oceń komentarz:
+
20
-
GDA VW46 2016-12-15 23:58:50

Dziękuję kierowcy ciężarówki, który widząc w lusterku, jak na dłoni, zbliżające się szybko lewym pasem moje auto, zjechał na lewy pas i zmusił mnie do ostrego hamowania (zadziałał ABS) na śliskiej nawierzchni. Gościu albo noe popatrzył w lusterko, albo - co gorsza - popatrzył i nic nie zobaczył, albo ma zero zdolności oceny prędkości innych aut. Oby kiedyś kogoś nie zabił!!!
Oceń komentarz:
+
44
-
GDA VW46 2016-12-24 22:47:30

Autor nagrania po prostu nie obchodzi Świąt, komputer i kamera to jego cały malutki świat :)
Oceń komentarz:
+
74
-
GDA VW46 2016-12-24 21:19:13

Świat internetu nie przestanie mnie zadziwiać - dwie godziny temu mój pierwszy komentarz miał coś ponad 50 pozytywnych komentarzy, teraz ma 74 negatywne. Przypadek? Wątpię = po prostu autor nagrania potrafi w sieci coś czego ja nie umiem...
Oceń komentarz:
+
76
-
GDA VW46 2016-12-23 22:14:55

Ooo, ktoś nie rozumie ironicznego humoru. Szkoda, a tak się starałem...Przez co zrozumiałeś wszystko na opak, ale może właśnie dlatego, że pisowcy mają takie wysokie ilorazy inteligencji i nie znają pojęcia ironii.
Oceń komentarz:
+
5
-
GDA VW46 2016-12-23 22:03:35

O wszystko się wydało jesteś z PIS-u i nieważne co kto powie to i tak musi być po twojemu do widzenia idź spać do swojego kota Jarosławie K.
Oceń komentarz:
+
6
-
GDA VW46 2016-12-23 21:56:54

Taaa, hamulce na wykończeniu - diagnoza na podstawie filmu bezbłędna. A nie wychwyciłeś jeszcze na nagraniu np. zużytych amortyzatorów i braku zbieżności? Nie słyszałeś w tle jakichś strzałów i ocierania o brzozę...?
Oceń komentarz:
+
6
-
GDA VW46 2016-12-23 21:37:16

ABS mu zadziałał bo ma hamulce na wykończeniu.
Oceń komentarz:
+
8
-
GDA VW46 2016-12-23 13:34:00

@ marcinek180: na filmie odległości i prędkości wyglądają zupełnie inaczej. Z początku przy delikatniejszym hamowaniu było OK, ale przy mocniejszym dociśnięciu na chwilę zadziałał, więc odpuściłem troszkę widząc, że dam radę wyhamować. Całe szczęście, że byłem skupiony na drodze i nie jechałem zbyt szybko, bo tego dnia jadąc 140 km/h wyprzedzały mnie auta jadące duuuużo szybciej.
A opony są w super stanie, auto ma tylko 3 lata.
Oceń komentarz:
+
1
-
GDA VW46 2016-12-22 23:44:29

Mnie w tej całej sytuacji najbardziej przeraża fakt, że nagrywającemu włączył sie ABS - stan jego opon jest więc chyba karygodny! Pzecież tu nie było tak mocnego hamowania żeby miał prawo zadziałać ABS!
Oceń komentarz:
+
8
-
GDA VW46 2016-12-22 19:16:59

@ Jaś: HAHAHAHAHAH, poprawiłeś mi humor dzisiaj :-) Ile masz lat? Bo widzę brak znajomości podstaw KRD. Manewr można wykonać tylko, jeśli mamy dostateczną ilość miejsca na jego wykonanie. Jeśli zaczniesz wyprzedzać i zobaczysz w trakcie, że dojeżdżasz do znaku zakazu wyprzedzania, to jeśli zdążysz go wykonać przed znakiem, to OK, a jeśli nie, to powinieneś zaprzestać manewru. Równie dobrze możesz się tłumaczyć policjantowi, że gdy zaczynałeś wyprzedzanie, to nie widziałeś, że po drodze będzie skrzyżowanie, przejście dla pieszych, itp. itd.
Oceń komentarz:
+
50
-
GDA VW46 2016-12-22 18:54:09

To jak jesteś w trakcie wyprzedzania i postawią ci znak to od razu hamujesz i wracasz na prawy czy dokończasz wyprzedzanie? Widzę, że ty byś hamował i wracał na prawy pas.
Oceń komentarz:
+
44
-
GDA VW46 2016-12-22 18:48:39

@Jaś: Co za argument bez sensu "jak zaczął wyprzedzać, to znaku nie było". Czyli można zacząć wyprzedzać przed zakazem i przed linią ciągłą i już można ciąć tym pasem w nieskończoność, bo przecież zaczęło się nie na zakazie. Proszę Cię, o ile masz w ogóle prawo jazdy, nie wyjeżdżaj na ulicę.
Oceń komentarz:
+
49
-
GDA VW46 2016-12-22 17:36:29

@Ajem tak zakaz wyprzedzania jest ale dopiero jak już wyprzedzał drugi samochód, a prędzej jak zaczął wyprzedzanie go nie było :)
Oceń komentarz:
+
37
-
GDA VW46 2016-12-16 16:28:05

Jakbyś nie zauważył on wyprzedał inny samochód ty nawet nie zdążyłeś wyprzedzić tego busa, a on dawno był na lewym pasie, ale pewnie zajmowałeś się pisaniem sms-ów zamiast patrzeć na drogę.

Z twojego filmu wynika tylko, że to ty nie patrzysz na drogę i obyś ty kogoś nie zabił jak tak dalej będziesz jeździł.
Oceń komentarz:
+
48
-
GDA VW46 2016-12-16 10:17:14

Zakaz wyprzedzania jak w mordę
Oceń komentarz:
+
44
-

Dodaj komentarz

Załączanie filmów i zdjęć (?)
Aby dołączyć do komentarza film z youtube lub z facebooka, albo zdjęcie, wystarczy zamieścić do niego link w treści komentarza
Wybierz pliki
Dodając komentarz akceptujesz regulamin

Szukaj

Najgorsi kierowcy w lipcu

  1. K1 DIS
  2. DSW 86591
  3. K1 DUDA
  4. GD 108TY
  5. EBE VP31
  6. WW 423YX
  7. WT 97880
  8. WD 5811M
  9. GA 407EJ
  10. SGL 4TT4
Zobacz rankingi kierowców z poprzednich miesięcy »