@.... Tu nie chodzi o posądzenie o cwaniakowanie, tylko o niepoddawanie się w łaskę lub niełaskę cwaniaków jadącym za mną/przede mną - czyli czysty realizm. Znam zwyczaje na naszych drogach i wiem, że takie zjechanie na lewy pas skończyłoby się żebraniem o wpuszczenie na prawy.
Dopóki jazda na suwak nie zostanie usankcjonowana przepisami, dopóty można sobie stać na końcu lewego pasa i ustępować pierwszeństwa przejazdu tym z prawego pasa do usranej śmierci. A oni wcale nie muszą wpuszczać tych z lewego, bo kodeks drogowy im na to zezwala.
A ci, których tak pięknie nazywa się szeryfami często jadą wolniej nie po to, by blokować pas, ale by znaleźć lukę miedzy tymi z sąsiedniego pasa, żeby się łatwiej na ten pas przedostać. Zazwyczaj mają wtedy włączony prawy kierunkowskaz.
A przed szeryfem na prawym pasie banda zastraszonych co to się boi wykorzystać istniejącą infrastrukturę drogową, co by nie zostać posądzonym o cwaniakowanie.... nie wiadomo czy nie są gorsi od Janusza
komentarz kieruje do kolegi który obraził kierowców zawodowych. Nie pochwalam takiego zachowania na drodze, ale bardzo chciałbym wiedziec w jakim zawodzie Ty pracujesz. Gdyby nie my kierowcy to byś miał puste sklepy bo niestety ale w Polsce jest taka a nie inna infrastruktura transportu. I nie pisz głupot ze po podstawówce bo większość już teraz to ludzie wykształceni co najmniej po maturze. A prawda jest też taka ze większość po prostu lubi to co robi tak jak np ja . Zawód kierowcy jest jak najbardziej inteligentny bo to my musimy wiedzieć jak rozłożyc mase na pojeździe jak zabezpieczyć żeby Cie nie zabił nasz ładunek, a poza tym wymaga dużego skupienia i koncentracji.
Zostań kierowcą pokaż mi kwity na adr itd itd i wtedy pogadamy czy głupi może zostać zawodowcem
możesz mi possać kule. Kierowca tira ma takie same obowiązki nie jest to pojazdu uprzywilejowany żeby podporządkowywać się pod taki pojazd. Ale czego wymagać po gamoniu który podstawówkę skończył wieczorowo i wykonuje tak inteligentny zawód jak kierowca tira. Nie pozdrawiam parówo