Tablica rejestracyjna WI2896X
Województwo mazowieckie
Powiat Warszawa
Pojazd: RENAULT CLIO

Oceń kierowcę

0
7

Komentarze

WI 2896X 2016-01-29 00:25:28

Naprawdę?
Naprawdę narzekasz na to, że ktoś obsługiwał telefon w czasie jazdy, a sam robisz w ten sposób zdjęcia?

Uściślę Ci pewien temat. Jestem kierowcą zawodowym. Jeżdżę samochodami, które mają wbudowany zestaw głośnomówiący, a mimo to korzystam ze słuchawki bluetooth (mogę mieć wolne ręce także poza samochodem). Żeby wybrać numer do którego chcę zadzwonić - muszę skorzystać z telefonu. Być może tak, jak kierowca samochodu którego wizerunek tutaj opublikowałeś.

Podczas mojej pracy kilkukrotnie byłem kontrolowany przez policję w związku z teoretycznym używaniem telefonu podczas prowadzenia pojazdu. Wystarczyła krótka rozmowa o tym, że nie jestem w stanie zrobić niczego więcej w kwestii bycia "w zgodzie z przepisami" i numer telefonu muszę wybierać z klawiatury telefonu, bo wybieranie głosowe działa jak chce (czytaj: w warunkach drogowych - zazwyczaj nie działa). Rozmowa z policją zawsze kończyła się w ten sam sposób: "Szerokości, kierowco". I już.

Z telefonu w czasie jazdy korzystać nie można, ale już z CB - dlaczego nie. Ot, głupota przepisów, którą to głupotę znają również Panowie/Panie z policji.

Mniejsza jednakże o pseudo-wykroczenie osoby ze zdjęcia.
Istotniejszy jest tutaj wizerunek kogoś, kogo zdjęcie upubliczniłeś. A zrobiłeś to razem z numerem rejestracyjnym pojazdu, który to dana osoba prowadziła. Tutaj już krótka piłka do wytoczenia procesu. I wierz mi, że gdybym był osobą ze zdjęcia i nie znał Twoich wpisów - zapewne olałbym sprawę.

Ale biorąc pod uwagę Twoją tutejszą "działalność" (czytaj: zwyczajne wrzucanie tutaj zdjęć/nagrań ludzi, którzy nie zrobili niczego co byłoby niezgodne z prawem, bo Ty zwyczajnie nie znasz przepisów ruchu drogowego, o czym wielokrotnie [na tej tylko stronie] nas informowałeś), skorzystałbym ze swoich praw. Tylko po to, aby żyć sobie nieco bardziej dostatnie przez kolejne lata... No, i może po to, aby kolejna osoba, która niedawno kupiła sobie kamerę/aparat i łamie przepisy w celu nagrania... Łamania przepisów przez innych - już dalej tego nie robiła.
Oceń komentarz:
4
+
-
WI 2896X 2016-01-29 01:59:31

Kolego, późno jest to i duże ciśnienie masz.

Dwie sprawy.
1. Ani numer rejestracyjny samochodu, ani widok czarnego zarysu twarzy osoby nie jest upublicznianiem wizerunku. Zgodnie z prawem zasłonięcie jednego elementu (np. oczu - znane z kryminalnych fotek) powoduje że nie jest to już fotografia przedstawiająca wizerunek. Widzisz tutaj pełen kształt twarzy, wyraźnie oczy czy chociażby kolor włosów?

2. Chyba mylisz mnie z gościem śmigającym na rowerze i przyczepiającym się do byle błahostki.

Dodatkowe trzy. Ta pani jechała z telefonem w ręku od skrzyżowania marszałków. To że pisała czy cokolwiek robiła na tym telefonie (nie wybierała numer, chyba że przepisywała całą książkę telefoniczną...) powodowało że nie trzymała się swojego pasa oraz przyspieszała i hamowała w dosyć losowy sposób. Więc jej nie broń, proszę ja cię bardzo.

P.S.
Zgodnie z Polskim prawem CB też nie możesz używać podczas jazdy, wpisać numeru też nie. Żeby nie rzucać pusto na wiatr:
Zgodnie z art. 45 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108 poz. 908 z późn. zm.) "Kierującemu pojazdem zabrania się:
1) korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku"

Tak więc jak następnym razem po wpisywaniu numeru na telefonie bo ci słuchawka słabo numery zbiera głosowo. Ślicznie podziękuj za to że policjant cię upomniał a nie wlepił mandat który powinieneś otrzymać.
Oceń komentarz:
0
+
-
WI 2896X 2016-01-29 00:38:01

A, żebyś mógł ocenić absurd Twoich wypocin na tej stronie, pozwolę sobie dodać tutaj "wpis" w Twoim stylu (dotyczący Twojego pojazdu):
"Na dole szyby samochodu, w którym znajdowała się osoba robiąca zdjęcie zaobserwowałem kryształki lodu, lub też śnieg. Przecież to jest niezgodne z przepisami! Przepisy nakazują dokładnie oczyścić swój samochód przed rozpoczęciem podróży! A jeśli takie zanieczyszczenie miało miejsce podczas prowadzenia samochodu, należy zatrzymać samochód w najbliższym miejscu, które to umożliwi, a następnie te szyby trzeba koniecznie wyczyścić!"
...

Rozumiesz śmieszność sytuacji?
Jeśli tak - życzę więcej dystansu do własnej osoby, a przede wszystkim do innych. Cieszę się również, że idziemy "ku lepszemu".
Jeśli nie... No cóż. Istnieje spora szansa, że prędzej czy później również mnie nagrasz podczas legalnej jazdy. Jeśli upublicznisz wtedy mój wizerunek wraz z ewentualnymi insynuacjami (wynikającymi z braku znajomości obowiązujących w Polsce przepisów) - będziemy mieli okazję do spotkania się w sądzie. Z której to okazji z chęcią skorzystam.
Oceń komentarz:
0
+
-
WI 2896X 2016-01-28 13:32:45

Naprawdę matka cię nie kochała...
Oceń komentarz:
0
+
-
WI 2896X 2016-01-28 10:18:16

Jak rozmawianie przez telefon jeszcze jestem sobie jakoś tłumaczyć, to pisanie za komórce podczas jazdy uważam za szczyt kretynizmu.
Oceń komentarz:
0
+
-
WI 2896X 2016-01-29 01:34:21

Fotka zrobiona jak dojechaliśmy do świateł, staliśmy wtedy w miejscu.
Oceń komentarz:
0
+
-
WI 2896X 2016-01-28 16:29:15

A robienie zdjęć podczas jazdy??
Oceń komentarz:
2
+
-

Dodaj komentarz

Załączanie filmów i zdjęć (?)
Aby dołączyć do komentarza film z youtube lub z facebooka, albo zdjęcie, wystarczy zamieścić do niego link w treści komentarza
Wybierz pliki
Dodając komentarz akceptujesz regulamin

Szukaj

Najgorsi kierowcy w październiku

  1. K1 DIS
  2. G0 MORRA
  3. HPF B350
  4. ZS 207CG
  5. K1 FRIZ
  6. SZA 71559
  7. WH 60826
  8. WT 84210
  9. PO 6LM30
  10. KR 5AK97
Zobacz rankingi kierowców z poprzednich miesięcy »