Tablica rejestracyjna WE3188R
Województwo mazowieckie
Powiat Warszawa
Pojazd: SKODA OCTAVIA, lata produkcji: 2000-2011

Oceń kierowcę

2
13

Komentarze

WE 3188R 2015-11-24 22:00:31

Witam,
Kilka słów wyjaśnienia:
Jechałem przy samej krawędzi jezdni, on również, jednak kamera u mnie jest po prawej stronie i może tego tak nie widać, ale gdybym nie odbił na sam koniec (dosłownie kilka klatek po tym ujęciu jakie pokazałem) uszkodzenia byłyby dużo większe.
Zwężenie było po jego stronie, więc musiał on zmienić tor jazdy, do tego ja wjechałem pierwszy na odcinek zwężony, będąc mniej więcej w połowie on też tam wjechał - to tak w ramach wyjaśnień dlaczego to on wymusił.
Samochody nie są w stanie wyminąć się na tym odcinku, za wąsko.
Ktoś napisał o zgłoszeniu na Policję - oczywiście to zrobiłem, tym bardziej nie daruję że dopiero co kupiłem ten samochód i jest w świetnym stanie. Dołączyłem do zawiadomienia film z rejestratora. Dziś dostałem pismo o rozpoczęciu postępowania i kwalifikacji czynów jaka została przydzielona - stworzenie zagrożenia w ruchu lądowym (być może dopatrzyli się jazdy na czołowe) oraz uszkodzenie komunikacyjne. Lakierowanie samochodu oraz wymiana lusterka będzie pewnie z OC sprawcy, o to głównie mi chodzi.
Oceń komentarz:
1
+
-
WE 3188R 2015-10-23 20:11:41

Chłopie wrzuć film, ze zdjecia nic nie wynika
Oceń komentarz:
1
+
-
WE 3188R 2015-10-22 19:13:01

Wymusił je na "hopce" czy na czym? Po zdjęciu widzę, że jedzie na krawędzi jezdni.
Oceń komentarz:
5
+
-
WE 3188R 2015-10-23 14:01:47

""kierowca Octavii wjechał specjalnie na kawałek drogi" czyli autor zdjęcia to święta krowa do której należy cała droga?"

To może w drugą stronę - a kierowca Skody to również święta krowa?

"Nie za bardo Cie rozumiem jak można mieć pretensje do kogoś, kto jedzie drogą."

Dopóki stosuje się do znaków - bardzo by się przydało żeby i do zdrowego rozsądku - pretensji mieć nie można. Zdjęcia na tej stronie pokazują że niektórzy nie stosują się ani do jednego ani do drugiego.
Znaku pierwszeństwa nie ma, ale jeśli autor zdjęcia był w połowie tej wąskiej drogi i zobaczył wjeżdżającą Skodę to czy powinien się cofać czy kierowca Skody powinien poczekać aż autor zdjęcia wyjedzie. Ja piszę z własnego doświadczenia, bo miałem podobną sytuację z wąską drogą: po drugiej stronie tego wąskiego kawałka inne auto, stoi, kiedy byłem w połowie, gość wjechał i spotkaliśmy się w połowie tej pozostałej połowy. Gość się zatrzymał, a ja go zacząłem omijać. Efektem było uszkodzone zawieszenie i parę setek w plecy (na szczęście obyło się bez wymian części). Od tamtej pory kiedy widzę kogoś w podobnej sytuacji po prostu się zatrzymuję i cierpliwie czekam aż gość wykombinuje najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Może autor zdjęcia powinien dodać parę słów kontekstu.
Na zdjęciu widać że droga jest za wąska, aby dwa auta się minęły, przynajmniej nie tej wielkości co Octavia, bo posiadacze Tico pewnie śmigają tam 60tką i mijają się bez problemu. Nie wiadomo też jak długi jest fragment tej wąskiej drogi i gdzie był autor zdjęcia kiedy Skoda wjechała na ten wąski fragment.
Bez tych informacji można sobie długo prowadzić spory o to kto powinien był jechać itp
Oceń komentarz:
1
+
-
WE 3188R 2015-10-23 06:51:34

"kierowca Octavii wjechał specjalnie na kawałek drogi" czyli autor zdjęcia to święta krowa do której należy cała droga? Nie za bardo Cie rozumiem jak można mieć pretensje do kogoś, kto jedzie drogą. Po zdjęciu widać, że jeden i drugi jedzie tak samo. Gdzie jest znak pierwszeństwa dla autora zdjęcia, skoro to kierowca skody je wymusił? Nikogo nie bronię, ale może pomożesz mi zrozumieć tą sytuację.
Oceń komentarz:
0
+
-
WE 3188R 2015-10-22 22:12:33

Pewnie chodzi o to że kierowca Octavii wjechał specjalnie na kawałek drogi uniemożliwiający bezkolizyjne wyminięcie się z pojazdem poszkodowanego, chociaż mógł poczekać aż poszkodowany przejedzie.

Nie wiem co kieruje takimi kierowcami jak ten z Octavii, może uważają, że skoro oni już wjechali to ci z naprzeciwka na wsteczny i grzecznie zrobić miejsce?

Kiedyś przez takiego wesołka musiałem naprawiać zawieszenie i od tamtej pory jak widzę takiego to się zatrzymuję i czekam aż gość dojdzie do jedynego słusznego wniosku, że musi się cofnąć i że wjeżdżanie w drogę za wąską dla dwóch aut kiedy w jej połowie już ktoś jedzie było głupie.

Na miejscu "poszkodowanego" złożyłbym meldunek na Policję: celowe spowodowanie kolizji i ucieczka z miejsca zdarzenia.
Oceń komentarz:
0
+
-
WE 3188R 2015-10-22 18:34:02

Na drodze ze zwężeniem pasa kierowca wymusił pierwszeństwo, na szczęście wyhamował tuż przed moim samochodem. Po zwróceniu uwagi rzucił tekstem "i co teraz cwelu?" po czym ruszył uszkadzając mój pojazd.
Oceń komentarz:
12
+
-

Dodaj komentarz

Załączanie filmów i zdjęć (?)
Aby dołączyć do komentarza film z youtube lub z facebooka, albo zdjęcie, wystarczy zamieścić do niego link w treści komentarza
Wybierz pliki
Dodając komentarz akceptujesz regulamin

Szukaj

Najgorsi kierowcy w marcu

  1. KN 96725
  2. DW 545UG
  3. WND 75471
  4. WE 571NM
  5. WF 5179S
  6. SB 7685T
  7. KMY GN80
  8. GD 883PP
  9. PZ 370NL
  10. DL 3596C
Zobacz rankingi kierowców z poprzednich miesięcy »