Tablica rejestracyjna PSE31698
Województwo wielkopolskie
Powiat Śrem
Pojazd: CITROEN C1, lata produkcji: 2009-2012

Oceń kierowcę

1
3

Komentarze

PSE 31698 2018-08-30 22:15:46

No któż by myślał, że hamowanie klaksonem się nie uda. Nikt nie wymusił, skoro kierowca zasygnalizował wyprzedzanie, był na lewym pasie i wykonywał manewr wyprzedzania to miał pierwszeństwo przed Tobą. Nie wiem czemu szukasz winnych na siłę. Czy przekroczył linię ciągłą, możesz tak twierdzić, jednak na nagraniu widać, że cały manewr jest wykonywany już na linii jednostronnie przekraczalnej. Masz nagranie z tylnej kamery, by to potwierdzić?

"14/15 sekunda dogania mnie samochód, który mimo zakazu, przejścia oraz górki przymierza się do wyprzedzania (czai się)"

Panie czajnik co robisz od 12sek?

"18 sekunda zaczyna mi sie przerywana, więc zdecydownie przekraczam linie środkową..."

Jeżeli już to przekroczyłeś ją w 12 sekundzie, nie widzę "zdecydowanego" przekroczenia linii w 18 sekundzie.

Nie zachowałeś odpowiedniej odległości, zamiast patrzeć na drogę wolałeś otrąbiać innych, a zamiast przyjąć winę na siebie wolisz pisać eseje w internecie. Kierowca przed Tobą, też raczej jechał z zamiarem wyprzedzenia dorożki (bez kierunkowskazu) i zjechał do środka. Spostrzegł jednak, że jest wyprzedzany, ale zamiast trąbić przyhamował.
Oceń komentarz:
+
0
-
PSE 31698 2018-08-24 17:24:54

Przyznam się, ze mi też się zdarza, że skupiam się za dużo na spoglądaniu w lusterka (przy próbie wyprzedzania), zapominając o obserwowaniu sytuacji przede mną. W twojej sytuacji, winę za kolizję ponosisz ty, chociaż przyczynił się do tego kierowca citroena. Jednakże on może wg mnie otrzymać mandat za nieprawidłowe wyprzedzanie.
Oceń komentarz:
+
1
-
PSE 31698 2018-08-22 23:35:24

12 sek - podjeżdżam bliżej środka, aby ocenić dlaczego pojazdy zwalniają
14/15 sekunda dogania mnie samochód, który mimo zakazu, przejścia oraz górki przymierza się do wyprzedzania (czai się)
16 sekunda zjeżdżam bardziej do środka, aby przyblokować trochę narwańca, włączam lewym kierunkowskaz aby zasygnalizować, że za chwilę będą wszystkie auta wyprzedzać wóz z koniem, gdyż wiem, że zaraz po pasach jest przerywana linia,
18 sekunda zaczyna mi sie przerywana, więc zdecydownie przekraczam linie środkową, zauważam, że w tym samym momencie gościu pomimo ciągłej lini i przejścia dla pieszych (jest za mną) podejmuje się wyprzedzania, więc trąbie i się chowam, aby uniknąć zderzenia
20 sekunda samochód przede mną gwałtowanie hamuje, gdyż nie może przystąpić do manewru wyprzedzania bo geniusz w peugocie leci na trzeciego wyprzedzając wszystkich, a ja już nie zdążyłem i mamy kolizje

PSE 31698

Wiem, że za bardzo się skupiłem na pojeździe z tyłu, dlatego nie zdążyłem się zatrzymać, ale prawda taka, że gdyby nie jego brawurowa jazda (wyprzedzania na ciągłej, pasach, pod górkę i kolumny samochodów) i wymuszeniu na nas zatrzymania do kolizji by nie doszło, bo każdy po kolei by wyprzedził

Czy coś mogę z tym zrobić czy cała winę ponoszę ja bo przywaliłem w tył samochodu, który musiał hamować bo gościu wymusił?

Oceń komentarz:
+
3
-
PSE 31698 2018-09-17 11:04:44

Pechowa sytuacja, ale na przedstawionym nagraniu nie widać winy wyprzedzającego. Widać natomiast winę autora nagrania.
Co miało na celu trąbienie?
Oceń komentarz:
+
0
-
PSE 31698 2018-08-26 22:33:26

1) kamery z tyłu nie masz, zatem nawet nie masz dowodu na to, że wyprzedzał nieprawidłowo (ciebie wyprzedzał już w miejscu gdzie miał prawo to robić)
2) on niczego nie wymusił - wyprzedzał i mieliście zwyczajnie obowiązek nie zajechać mu drogi
3) utrzymujesz tak naprawdę na całym nagraniu odległość 2-3x za małą jak na "bezpieczną odległość" od auta poprzedzającego. Masz ~10 metrów odstępu a powinieneś mieć 25-30 przy takiej prędkości.

Oczywiście nie odbierz mojego komentarza jako jakiekolwiek hejtowanie - staram się opisać wszystko tak jak będzie widział to sąd czy Policja.

Z punktu widzenia PoRD on ciebie wyprzedzał i była tam linia P3 (miał prawo).
Ty nie zachowałeś należytej ostrożności i bezpiecznego odstępu co poskutkowało kolizją.
Niestety nie będzie żadnej możliwości uzyskania nawet współwiny.
Kolizja pójdzie wyłącznie z twojego OC+AC.

Jeśli będziesz w stanie udowodnić w sądzie, ze gość wyprzedzał już na linii P4 (podwójnej ciągłej) to jedyne co możesz mu zafundować to mandat za nieprawidłowe wyprzedzanie. Możliwe też, że za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych (o ile już wtedy wyprzedzał).

Dobre i to - dostanie 15 punktów karnych.
Marna to pociecha gdy tobie polecą składki OC+AC o 20-40% w górę ale przynajmniej zastanowi się tamten czy wyprzedzać w takich miejscach.
Oceń komentarz:
+
3
-

Dodaj komentarz

Załączanie filmów i zdjęć (?)
Aby dołączyć do komentarza film z youtube lub z facebooka, albo zdjęcie, wystarczy zamieścić do niego link w treści komentarza
Wybierz pliki
Dodając komentarz akceptujesz regulamin

Szukaj

Najgorsi kierowcy w październiku

  1. KLI 69YR
  2. SRB 7KC9
  3. SMI 11144
  4. K1 DIS
  5. WE 151SY
  6. SK 640RV
  7. D1 NITRO
  8. P1 GOKU
  9. DWC 2840
  10. WSC KJ30
Zobacz rankingi kierowców z poprzednich miesięcy »