Tablica rejestracyjna DW411VY
Województwo dolnośląskie
Powiat Wrocław (miasto)
Pojazd: AUDI A6 QUATTRO

Oceń kierowcę

11
150

Komentarze

DW 411VY 2016-07-14 08:05:28

Ludzie mają wyobraźnię.
Oceń komentarz:
+
3
-
DW 411VY 2016-07-13 14:51:43

Poprostu brak słów.
Oceń komentarz:
+
4
-
DW 411VY 2016-07-10 00:17:34

Na parkingu krakowskiej Ikei trafił się podobny panicz i karma do niego wróciła :).
Oceń komentarz:
+
100
-
DW 411VY 2016-07-12 21:17:47

Pięknie:)
Oceń komentarz:
+
10
-
DW 411VY 2016-07-10 22:17:48

Zapewne jakaś pusta blondi w swym leciwym pomarańczowym suvie.
Oceń komentarz:
+
19
-
DW 411VY 2016-07-10 05:52:58

Świetne foto:)
Oceń komentarz:
+
14
-
DW 411VY 2016-07-09 12:47:01

Po pierwsze - przepisy w ŻADNYM miejscu nie określają obowiązku stawania na jednym miejscu parkingowym.
Cały parking służy do parkowania, a te linie nie oznaczają w świetle prawa dokładnie niczego.
Oczywiście jest to sprawa jakiejś tam kultury, umowy społecznej i można takie postawy piętnować, niemniej nie jest w żaden sposób niezgodne z prawem - samochód zaparkowany jest prawidłowo.

Znam kilka osób które w podobny sposób parkują i również mają swoje rację - po pierwsze rozmiar miejsca parkingowego nie zmienił się od lat, a rozmiar samochodów owszem.
Miejsce gdzie pasował 126p czy Polonez to za mało dla dużych współczesnych samochodów (A6 C7 ze zdjęcia ma szerokość 1855mm, a 1650mm, czyli był o 20cm! węższy)
Z tego względu nie da się zaparkować obecnych dużych samochodów tak żeby dało się z nich wygodnie i bezpiecznie wysiąść.
Dla osoby która o samochód dba, bo uważa jego stan blacharski za ważny element estetyki przedmiotów którymi się otacza, postawienie samochodu w obrębie miejsca parkingowego to prosta droga do porysowania go, pojawienia się wgnieceń itp. itd. A są ludzie którzy o samochody dbają.
I parkują tak właśnie, bo mają do tego prawo zarówno od strony przepisów jak i prawa do dbania o to żeby ich rzeczy nie zostały uszkodzone.
Oceń komentarz:
+
68
-
DW 411VY 2016-07-14 11:12:44

qweq przedstawił nam w prostych słowach dokładnie to, co jest nie tak ze społeczeństwem, szczególnie tą częścią, która się czuje lepsza od innych, bo w krótkim czasie dorobiła się dużych pieniędzy, najczęściej w handlu. Jesteśmy my, którzy mamy ładny samochód, oraz ci inni, którzy chcą nam ten samochód umyślnie obić, bo: są kobietami, są biedni i zazdrośni lub są po prostu idiotami.

Drogi qweq, czy zdarzyło mi się, że ktoś mi obił samochód? Tak, wielokrotnie, moje BMW było całe we wgniotkach. Czy sprawiło to, że zacząłem parkować jak idiota ze zdjęcia? Nie. To, że ktoś łamie przepisy uszkadzając mi auto nie daje mi autoryzacji do łamania umów społecznych i regulacji, żeby temu rzekomo zapobiec.

W mojej rodzinie są głównie samochody salonowe. Może nie jest to Porsche albo Ferrari, ale Mazda i Lexus - uwierz, że wgniotki bolą tak samo. I żadnemu członkowi mojej rodziny nie przyszło do głowy, żeby parkować w poprzek jak kretyn na zdjęciu.
Oceń komentarz:
+
16
-
DW 411VY 2016-07-12 19:33:58

@qweq

Odnośnie wypowiedzi "[...] przepisy w ŻADNYM miejscu nie określają obowiązku stawania na jednym miejscu parkingowym. [...] te linie nie oznaczają w świetle prawa dokładnie niczego".

Otóż proponuję wpierw zapoznać się z przepisami, a dopiero potem wypowiadać się publicznie odnośnie tego co zawierają. Po zastosowaniu się do tej rady z pewnym zdziwieniem odkryje Pan zapewne Art. 46 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym którego ust. 4 informuje nas o tym, że:

"Kierujący pojazdem jest obowiązany stosować sposób zatrzymania lub postoju wskazany znakami drogowymi."

A owe owe tajemnicze "te linie" o nie znanym Panu zastosowaniu to właśnie poziomy znak drogowy P-18 (stanowiska postojowe).
Oceń komentarz:
+
17
-
DW 411VY 2016-07-11 10:55:36

Ależ oczywiście, że przepisy określają! Jest taka tabliczka informująca o sposobie parkowania samochodu. Spróbuj sobie zaparkować równolegle przy tabliczce o parkowaniu prostopadłym. A i nie zapomnij dać mi adresu i okresu kiedy to auto tam będzie stało, chętnie powiadomię służby.
Oceń komentarz:
+
21
-
DW 411VY 2016-07-10 22:04:27

DUPKU qweq ale się wysiliłeś
Oceń komentarz:
+
17
-
DW 411VY 2016-07-10 09:23:18

Qweq, jak już wspomniałem posiadam również samochód osobowy i pomimo parkowania obydwoma w "ciasnych" miejscach parkingowych żaden jeszcze nie został obity. Obydwu byłoby mi szkoda.

Ty zwyczajnie próbujesz dowieść że parkowanie "w prostokącie" się nie opłaca i jest legalne co nie jest do końca prawdą. Takie parkowanie faktycznie trudno nazwać nielegalnym, trzeba jednak pamiętać o dwóch sprawach:
- na parkingu sklepowym jesteś na terenie prywatnym (ostatnio często oznakowanym znakiem "strefą ruchu"), a jego regulaminu nie znasz "z marszu". Wątpię też byś czytał wnikliwie regulamin każdego parkingu na którym się zatrzymujesz. Nie zdziw się jak kiedyś właściciel takiego parkingu wystawi ci bilet za niestosowanie się do jego regulaminu.
- na parkingach publicznych (np. na poboczu drogi, w zatoce) zwykle miejsca parkingowe są wyznaczone tylko na tyle, aby zaparkowane pojazdy nie utrudniały ruchu - w tych sytuacjach niestety trzeba się mieścić w liniach, bowiem niewłaściwe parkowanie stanowi wykroczenie i czasem przysparza niemałych kosztów tak parkującemu, jak i osobom postronnym (np. komunikacji miejskiej). Szerokość pojazdu nie ma tu znaczenia, jeśli się jakimś cudem nie mieścisz to po prostu nie możesz w tym miejscu stanąć,
- odchodząc zaś od strony prawnej - parkowanie w sposób utrudniający innym manewry jest zwyczajnym chamstwem i jako takie będzie przez społeczeństwo piętnowane zawsze i wszędzie. A czemu? A temu, że takie postawy nie opłacają się społeczeństwu, są dla niego szkodliwe i prezentujące je jednostki muszą być albo przywrócone do prawidłowego funkcjonowania, albo wyeliminowane ze społeczeństwa. Tak działa natura w każdej skali, innej drogi nie znajdziesz choćbyś tupał nogami i powoływał się na Bóg wie jakie ideały.
Oceń komentarz:
+
22
-
DW 411VY 2016-07-10 05:59:29

Jak dla niego to coś wiecej, to niech trzyma sobie to "zacne" audi w garażu(jakich mln juz jezdzi po świecie -czyli nic nadzwyczajnego), a nie pcha się pod sieciowki dla zwykłych szaraków:) bo szaraki też jeżdżą i lubią swoje autka, bez znaczenia czy to maluch,M3 , CLS AMG czy Q7 :). Zawsze możesz stanąć w rogu, gdzie tylko z jednej str będziesz miał obity bok lub w ogóle go tam nie obiją. He he . Poprostu żałosny typ i już.
Oceń komentarz:
+
18
-
DW 411VY 2016-07-09 18:12:27

Drogi kolego busiarzu od Iveco.

Nie chodzi tu o umiejętność postawienia samochodu tak czy owak, to nie jest żaden problem.
Problemem jest to, że samochód postawiony w obrębie miejsca parkingowego zostanie obity i odrapany przez walących w niego swoimi drzwiami sąsiadów (zazwyczaj sąsiadki).

Dla kogoś kto ceny idealny i oryginalny stan samochodu, to jest bardzo nieprzyjemna sprawa, bo nawet ponowne lakierowanie nie załatwia sprawy, pomijając już takie rzeczy jak utrata wartości pojazdu spowodowana inną grubością powłok lakierniczych na elemencie.
A w przypadku wgnieceń, oryginalny stan blacharski jest praktycznie nie do uzyskania.

Tak więc pełna zgoda - bus Iveco to narzędzie, jak młotek albo śrubokręt. Ma jeździć, ma zarabiać.
Dla wielu samochód osobowy to też smutna konieczność poruszania się i jego celem jest poruszanie się.
Ale należy mieć na uwadze że są ludzie dla których samochód to coś więcej i będą chcieli samochód zachować w najlepszym możliwym stanie i mogą i mają prawo to robić w zakresie niezabronionym przez prawo.

A pokazana tu metoda parkowania jest niezabroniona, jest poprawnym i legalnym sposobem parkowania.
Oceń komentarz:
+
31
-
DW 411VY 2016-07-09 16:03:21

Taaaaaaaaa, szerokie samochody...

Dla twojej informacji kolego (nie)oświecony - bez trudu parkuję Iveco Daily (szerokość 1996mm plus duże lusterka, drzwi też są dość długie po otwarciu) tak że zostaje mi dość miejsca by spokojnie wysiąść i nikogo nie porysować. Nikt też jeszcze nie zarysował tego samochodu. Lusterka rozłożone też nie wystają poza linie. Owszem, auto jest długie i niestety dodatkowo zajmuje miejsce z tyłu, dlatego staram się parkować tyłem do trawników - wtedy tylna oś lekko dobija do krawężnika, a przód ma jeszcze 10cm zapasu do końca miejsca parkingowego. Przypominam - samochód dostawczy mający 7m długości i 2m szerokości bez lusterek.

Ty zaś piszesz o jakichś problemach z parkowaniem samochodu o wymiarach rzędu 4,7 na 1,8m... No to jest wręcz paradne! Taki samochód też posiadam, miewam niewielkie problemy z jego wyczuciem (pozycja za kierownicą, lusterka i ogólna geometria pojazdu) ale na litość boską - nawet jak jakimś cudem zaparkuję krzywo to poprawka nie jest plamą na honorze. Nie zmieścić się na miejscu parkingowym jeszcze mi się nigdy nie udało.

Może to dlatego, że na kursie nauczono mnie jak manewrować pojazdem aby postawić go dokładnie tam gdzie chcę. To naprawdę nie jest sztuka, wymaga tylko odrobiny wyobraźni i dlatego dziwią mnie ludzie mający problem z parkowaniem. Według mnie wynika to albo z nieświadomości i braku umiejętności (od tego są ćwiczenia i samodoskonalenie), albo z mania innych w dupie.
Jeśli chcesz to mogę ci udzielić nieodpłatnie lekcji, wystarczy że spotkamy się na dwie godziny - pół godziny teorii i reszta na praktykę wszystkich możliwych manewrów. Zainteresowany? Gwarantuję że jeśli nauczysz się tych kilku zasad to nigdy nie będziesz miał problemu z parkowaniem żadnego pojazdu.

Na lekceważenie reszty ludzi jedynym rozwiązaniem niestety jest reakcja tego społeczeństwa na takie buractwo i tu nic nie pomogę.
Oceń komentarz:
+
24
-
DW 411VY 2016-07-09 12:55:09

To jak juz to mogl przynajmniej stanąć równolegle do lini miejsc parkingowych , a nie byle jak stawiać ta za dużą krowę. Jednym slowem -ludzie parkujcie byle jak, bo kultura nie obowiązuje, ani żadne zasady, bo tak mówi qweq. Nowymi porschakami ludzie nie maja problemu parkować. Po za tym jak sprowadzał, czy tez od handlarza kupił, to i na paliwo i na lakierowanie kasy powinno starczyć. :). Tak wiec qweq dalej sobie szerz ta swoją patologię parkowania byle jak.
Oceń komentarz:
+
21
-
DW 411VY 2016-07-08 16:34:21

Ciekawe czy w ogóle jeździć potrafi, bo parkowanie słabo.
Oceń komentarz:
+
10
-
DW 411VY 2016-07-09 16:54:27

Zapewne jak parkuje, tak i jeździ.
Oceń komentarz:
+
9
-
DW 411VY 2016-07-07 21:06:28

Dajcie spokój, chciał się wieśniak tylko pochwalić furą.
Oceń komentarz:
+
15
-
DW 411VY 2016-07-07 08:28:24

Podobną sytuacje miałem pod biedrą. Zwracam uwagę Pani dość dobrze ubranej: czy nie uważa pani na źle pani zaparkowała? zajęła pani dwa miejsca, blokując parkowanie komuś innemu! Odp: "no i co frajerze. jak chcesz to dzwoń po policję (krzyknęła odchodząc)"

I jak z tego typu ludźmi rozmawiać...?
Oceń komentarz:
+
25
-
DW 411VY 2016-07-09 16:56:25

Wiesz za co te minusy? Za głupotę za kółkiem i brak poszanowania innych. Inni jeżdżą większymi autami i się mieszczą, a tu taki wstyd w " audzinie".
Oceń komentarz:
+
12
-
DW 411VY 2016-07-07 14:04:20

Minusy za co? Z powodu fałszywie rozumianego humanitaryzmu?
Oceń komentarz:
+
11
-
DW 411VY 2016-07-07 10:59:23

Z tego typu ludźmi się nie rozmawia, bo to urąga inteligencji. Takie bydło się pałuje, niezależnie od płci.
Oceń komentarz:
+
21
-
DW 411VY 2016-07-06 17:56:25

Aż korci, żeby podjechać takiemu na to 3 miejsce parkingowe i zostawić samochód na kilka dni. Dosłownie oczywiście zostawiając 3mm od jego tylnego zderzaka. I niech wyjeżdża cwaniaczyna.
Oceń komentarz:
+
27
-
DW 411VY 2016-07-08 16:36:50

Ten pawelek, to zapewne kierowca tego audi, tak samo niski poziom jak i parkowanie. Czytanie ze zrozumieniem nie wypaliło, to samo stało się zapewne z kodeksem ruchu drogowego:)
Oceń komentarz:
+
11
-
DW 411VY 2016-07-07 14:06:24

Pawełku, chyba nie do końca zrozumiałeś, co tu jest napisane.
Oceń komentarz:
+
12
-
DW 411VY 2016-07-07 12:38:13

3 miejsca? chyba liczyć nie umiesz biedaku
Oceń komentarz:
+
25
-
DW 411VY 2016-07-07 11:01:01

Wyjechałby z pomocą Grażyny i jeszcze by Cię obrysował kluczami.
Oceń komentarz:
+
3
-
DW 411VY 2016-07-06 08:11:04

W Audi chyba rasowy burak cukrowy.
Oceń komentarz:
+
6
-
DW 411VY 2016-07-05 22:34:30

Brawo za piękne parkowanie .... Parking castorama Bielany Wrocławskie...
Oceń komentarz:
+
80
-
DW 411VY 2016-07-17 09:31:34

@złomek: Ja bym zaparkował za nim wjeżdżając tyłem i wysiadłbym normalnie, drzwiami kierowcy. :)
Oceń komentarz:
+
0
-
DW 411VY 2016-07-11 18:46:14

Żenua, zero zastanowienia, aby tylko postawić gdzieś ukochanego grata.
Oceń komentarz:
+
8
-
DW 411VY 2016-07-09 19:28:38

Jakiemu bogatemu? To jest pewnie bita pięciolatka.
Oceń komentarz:
+
10
-
DW 411VY 2016-07-08 19:42:45

a ja bym temu ciulowi zaparkowal prawidłowo tuz za bagaznikiem, wyszedlbym przez pasazera ale nauczylby sie idiota parkowac furmanka
Oceń komentarz:
+
12
-
DW 411VY 2016-07-08 14:15:28

Takie k..wie tylko narysować auto albo szybę to może na przyszłość się nauczy kultury i zasad współżycia społecznego...

Oceń komentarz:
+
16
-
DW 411VY 2016-07-08 09:04:37

Kto bogatemu zabroni
Oceń komentarz:
+
27
-
DW 411VY 2016-07-07 06:34:21

Wieśniackie parkowanie starym pierdziuchem kupionym za truskawki w belgi
Oceń komentarz:
+
27
-

Dodaj komentarz

Załączanie filmów i zdjęć (?)
Aby dołączyć do komentarza film z youtube lub z facebooka, albo zdjęcie, wystarczy zamieścić do niego link w treści komentarza
Wybierz pliki
Dodając komentarz akceptujesz regulamin

Szukaj

Najgorsi kierowcy w lipcu

  1. K1 DIS
  2. GMB S015
  3. T7 CRAZY
  4. K1 FRIZ
  5. GD 448MF
  6. WF 3263T
  7. K1 SOWA
  8. KSU 5C49
  9. ZPL 19620
  10. WE 407VJ
Zobacz rankingi kierowców z poprzednich miesięcy »